İçeriğe geç
Anasayfa » Bager Akbay İle İstanbul Modern’de Sanat ve Yapay Zekâ

Bager Akbay İle İstanbul Modern’de Sanat ve Yapay Zekâ

İstanbul Modern, Paribu’nun desteğiyle gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları’nda bu ay Bager Akbay’ı ağırlıyor. “Görsel ve Metin Üretiminde Yapay Zeka Araçları” başlıklı seminerde Akbay günümüz sanatının geleceğini yorumluyor.

Sanatsal üretim dinamiklerinde yapay zeka araçlarının olanaklarını aktaran “Bager Akbay ile Görsel ve Metin Üretiminde Yapay Zeka Araçları” semineri, 26 Ekim’de İstanbul Modern’de düzenleniyor. Üretimlerinde teknoloji ve sanatı buluşturan sanatçı ve eğitimci Bager Akbay’ın yapay zeka araçlarıyla üretilmiş sanat çalışmalarını anlatacağı buluşmada, teknolojik gelişmeler ve günümüz sanatının geleceği masaya yatırılıyor.

Sizin Perşembeniz

İstanbul Modern, Paribu desteğiyle her perşembe saat 10.00–14.00 arasında kapılarını tüm ziyaretçilere ücretsiz olarak açıyor. Ziyaretçiler, İstanbul Modern’deki sergileri ücretsiz olarak gezip ayda bir kez gerçekleştirilecek sanatçı atölyeleri, etkinlik ve film gösterimlerine katılabiliyor.

“Sizin Perşembeniz” Sanatçı Buluşmaları, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları ve kısa söyleşileri içeriyor. Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, yapıtları ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçılarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı aralıyor.

Bager Akbay

Robot Şair Deniz Yılmaz’ın hikaye anlatıcısı Akbay’ın sanat eserleri Ars Electronica, Todays Art, Transmediale gibi festivallerde sergilendi. Çocuklar için Scratch kitabının yazarlarından olan Bager Akbay, İskele47’nin ortak-kurucusu ve Istanbul Maker Fuarı’nın ortak-küratörüdür. 2007 yılından itibaren teknoloji ve sanat alanında festivaller düzenleyen Amber Platform‘un ve katılımcı, barışçıl öğrenme toplulukları kurmayı hedefleyen Başka Bir Okul Mümkün Derneği‘nin yönetim kurulu üyesidir. Mimar Sinan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Berlin Ernst Busch Sanat Akademisi’nde “Günümüz Sanat Tarihi” ve “Kuklacılık İçin Yazılım” dersleri vermekte ve FLU TV’de “Sanat Sohbetleri” programını yürütmektedir.

Bager Akbay ile Görsel ve Metin Üretiminde Yapay Zekâ Araçları Semineri
Tarih: 26 Ekim Perşembe
Saat: 13.00

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için tıklayın.