İçeriğe geç
Anasayfa » 6. İstanbul Komedi Festivali 5 Kasım’da Başlıyor

6. İstanbul Komedi Festivali 5 Kasım’da Başlıyor

Türkiye’nin en neşeli etkinliklerin biri olan ve BKM tarafından düzenlenen, İstanbul Komedi Festivali’nin altıncısı, 5 Kasım’da başlıyor! Bu yıl da kahkahanın sınırlarını zorlayacak bir programla izleyicilerle buluşacak. Festival boyunca, stand-up şovlardan tiyatro oyunlarına, skeç gösterilerinden komedi panellerine kadar pek çok sürpriz etkinlik yer alacak.

Yıldızlar Sahnede

Demet Akbağ, Şener Şen, Uğur Yücel, Ali Poyrazoğlu, Güneş Berberoğlu, Behzat ve Süheyl Uygur, Kaan Sekban, Doğu Demirkol, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Berfu ve Eser Yenenler, Esra Dermancıoğlu, Deniz Göktaş, Ali Kerim Diler, Can Bonomo, Can Temiz, Bengi Apak, Oya Başar, Ebru Kural, Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu, Yasemin Şefik, Geveze, Volkan Severcan, Asuman Dabak, Yunus Günçe ve daha niceleri bu festivalde unutulmaz performanslar sergileyecek.

Başarıya Koşan Tiyatro Oyunları

“Aydınlıkevler”, “Güldür Güldür Show”, “Zengin Mutfağı”, “Çok Güzel Hareketler 2” ve Semaver Kumpanya’nın “Cimri” oyunları, seyirciyi kahkahalarla selamlayacak.

İngiliz Komedyenler ve Brandweek

Funny Woman Awards şampiyonu Laura Smyth, Ricky Gervais’in turnesinin açılışını yapan Sean McLoughlin, ödüllü genç komedyen Matt Richardson ve Brennan Reece, Türk seyircisiyle ilk buluşmalarını gerçekleştirecekler. İstanbul’u bir yaratıcılık üssü olarak yeniden konumlandıran ve dünyanın önde gelen yaratıcı liderlerini ilham verici fikir ve işleriyle özel etkinliklerde buluşturan Brandweek İstanbul, festival kapsamında Laura Symth’i, “Düğün Şarkıcısı” adlı oyunuyla tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Nergis  Öztürk’ü ve stand-up’a yepyeni bir soluk getiren Lesli Karavil’i ağırlayacak.

Güldür Güldür Çocuklar!

Festival, çocukları da unutmuyor! “Türkçe Benim Evim-Kelimeler Adası”, “Bully Bully”, “Ceko ile Pepo-İki Bavul Dolusu” ve “Nasreddin Hoca” gibi eğitici ve eğlenceli etkinlikler, minik izleyicileri bekliyor.

BKM Mutfak Çarşı ve BKM Mutfak Kadıköy, yerli ve yabancı stand-up gösterileriyle komedi festivaline damgasını vuracak.

Festival, 3 Aralık tarihine kadar sürecek. Daha fazla bilgi için www.istanbulkomedifestivali.com adresini ziyaret edebilirsiniz.