Wall Street Bonusları 2018’de %17 düştü

Wall Street Bonusları 2018'de %17 düştü

New York Eyaleti Denetçisi Thomas DiNapoli’nin açıkladığı rakamlara göre, Wall Street firmaları çalışanlarına 2018’de ortalama 153.700 dolar kazandırdı.

Bu rakam, ikramiye sezonu boyunca New York’ta çalışan 170.000’den fazla menkul kıymet endüstrisi çalışanının ortalaması alınarak belirlendi. Ve rakam bir önceki yıla göre yüzde 17’lik bir düşüşü temsil etmekle birlikte, bir Amerikan hanesinin ortalama gelirinin neredeyse iki katıydı.

DiNapoli açıklamasında “2018’in dördüncü çeyreğinde finansal piyasalardaki keskin düşüşe rağmen, menkul kıymetler endüstrisi karları ve istihdamı artırma konusunda hala iyi bir yıl geçirdi,”dedi. “Karlar 2018’de arttı ve 2015’ten bu yana neredeyse iki katına çıktı.”

Wall Street Bonusları Tartışılmalı

Buna karşın Politika Etütleri Enstitüsü’ndeki Küresel Ekonomi Projesini yönlendiren Sarah Anderson, “Wall Street’teki ödemelerin neden hala bu kadar yüksek olması gerektiği konusunda gerçek bir tartışma yok” dedi. Anderson büyük bonusların çalışanları riskli davranışlarda bulunmaya teşvik ettiğini söyledi.


Ayrıntılı bilgi için: euronews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir