Uber 90 Milyar Dolarlık Borsa Açılışı Hedefliyor

Uber 90 Milyar Dolarlık Borsa Açılışı Hedefliyor

Uber 90 Milyar Dolarlık Borsa Açılışı Hedefliyor

Taksi-uygulaması firması Uber yaklaşık 10 milyar dolar artacağı belirlenen hisse senetlerinin her birinin fiyatı 44 ila 50 dolar arasında olacağını belirtti.

Teklifin bir parçası olarak, ödeme devi PayPal’a 500 milyon dolar değerinde hisse satacak. Ancak, firma bu ayın başlarında asla kar etmeyeceği konusunda uyardı. Halka arz fiyatı ile, şirketin 100 milyar doları aşmayı hedeflediği belirtildi.

Orijinal “taksi uygulaması” işinin yanı sıra, firma sürücüsüz araba geliştiriyor ve bir yemek dağıtım işi olan Uber Eats var.

İlk Halka Arzın (IPO) ayrıntılarının yanı sıra, Uber ayrıca üç aylık rakamlarını açıkladı.

Buna göre 2019’un ilk üç ayında 1,5 milyar yolcu transferi gerçekleştiğini ancak şirketin yaklaşık 1 milyar dolarlık net zarar bildirdiği belirtiliyor.

umut kırıcı

Bu ayın başlarında, ABD’de rekabete giren dev taksi firması Lyft, New York’ta işlem görmeye başladı. Ancak, güçlü bir başlangıçtan sonra hisse fiyatı düştü ve şimdi yatırımcılar tarafından ödenen başlangıç fiyatının % 20 altında.

Uber 90 Milyar Dolarlık Borsa Açılışı hedeflerken önümüzdeki 10 günü, yatırımcılara pazarlama yaparak, ilgi çekmek ve Lyft tarafından belirlenen hayal kırıklığı yaratan yolu takip etmekten kaçınmak için harcayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir