55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Başladı

55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu bugün İstanbul’da başladı. Bu yıl 55’ncisi düzenlenen yarışma 6 etapta tamamlanacak. Yarışma belirlenen saatlerde ekranlardan canlı izlenebilecek.

Sultanahmet Meydanında başlayan turun startını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı verdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise yarışın önemine vurgu yaparak, “Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Dünya’nın en büyük organizasyonlarından birisidir. Dünya’da denizin altından geçen tek organizasyondur. Katılım ve destek son derece güzel. Biz de katılanlar, destek veren Sayın Valimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız, Bakan Yardımcımız ve Fatih Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. İnşallah kazasız belasız 6 gün sonra tekrar burada buluşmayı ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Trafiğe kapanacak olan yollar ve turun hangi kanalda yayınlanacağına dair bazı bilgiler erişime açıldı. Birçok ülkeden 119 sporcunun katıldığı 55. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için canlı yayın bilgileri şu şekilde;

1. 2. 3. ve 4 etaplar için 13:00 – 15:00 (GMT+2)

5. etap için 15:00 – 17:00 (GMT+2)

6. etap için 15:00 – 16:30 (GMT+2)

saatlerinde TRT Spor HD ve Eurosport HD kanallarından canlı izlenebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir